Logo Wydziału Filologicznego
Wydział Filologiczny - strona archiwalna Aktualności

UWOLNIJ KSIĄŻKĘ

Za sprawą Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Gdańskiego pod koniec stycznia stanęły regały z książkami i czasopismami, dostępnymi w ramach idei bookcrossingu czyli wędrującej z rąk do rąk książki. Oznacza to swobodny dostęp do książek i czasopism, z tą jednak różnicą, że ich cyrkulacja odbywa się jedynie pomiędzy regałami rozlokowanymi na wydziałach UG. Na Wydziale Filologicznym i Historycznym (regał umieszczony jest na prawo od wejścia za szatnią).

Studencie! Książki z regałów możesz śmiało zabierać ze sobą do domu (nie dotyczy to czasopism, z których korzystamy na miejscu) i używać bez ograniczenia czasowego. Po przeczytaniu, zwróć je na regał któregokolwiek z wydziałów, by książka miała szansę krążyć z rąk do rąk.
Czy na Twojej domowej półce kurzą się bezczynnie książki lub czasopisma? Miej gest – dołóż je na regał! Dodawane książki opatrz wlepką, którą znajdziesz w plastikowej kieszeni na regale (jeśli ich zabrakło – daj nam o tym znać: czytelnia@nzsug.pl). Dzięki temu będzie wiadomo, że uczestniczą one w Czytelni. Czasopisma nie wymagają naklejania wlepek.
Razem wskrzeszajmy ducha czytelnictwa!
Więcej informacji na stronie: www.nzsug.pl
Wyświetleń: 4597
Ostatnio modyfikowane: 23.12.2011Pozostałe artykuły w tym dziale